33 zrobotyzowane kamery telewizyjne, zostały zainstalowane we wszystkich salach Laboratorium Symulacji Medycznych.
Obrazy z kamer są przekazywane do serwerowni, skąd trafiają wraz z dźwiękiem z systemu audio, składającego się z 24 mikrofonów bezprzewodowych, do jednego z dwóch pomieszczeń dla realizatorów i osób nadzorujących symulację.
Z każdego z tych pomieszczeń można zdalnie sterować wszystkimi kamerami, miksować obrazy z kamer i grafikę, archiwizować, a nawet nadawać na żywo do internetu materiał audiowizualny w jakości FULL HD.
Każde z pomieszczeń zostało też wyposażone w głośniki wewnętrznego systemu interkomowego.
Dzięki temu z pomieszczeń realizacyjnych można też nadawać specjalne komunikaty głosowe do ekip medycznych biorących udział w symulacji. Są one słyszalne tylko w wybranych przez realizatora pomieszczeniach.
System telewizyjny zintegrowany został ze sprzętem medycznym. Dzięki temu na obrazie z miksera widoczne są nie tylko ujęcia z wybranych kamer, ale także np. stany życiowe symulatorów pacjenta np.: wykres EKG serca, puls, temperatura czy nawet obraz z ultrasonografu.
Ważnym elementem systemu TV jest aplikacja, której zadaniem jest optymalne zautomatyzowanie procesu realizacji, zbieranie wszystkich nagrań i opisów symulacji w bazę danych i udostępnianie jej konkretnym użytkownikom.
Dzięki temu programowi obsługa całego, bardzo skomplikowanego w budowie systemu jest banalnie prosta.